چرا برخی گربه ها شوفاژ را لیس می زنند:  

گربه ها به رفتارهای عجیبشان معروف هستند و لیسیدن رادیاتور یکی از آنهاست. چند دلیل وجود دارد که یک گربه ممکن است رادیاتور را حتی وقتی گرم است لیس بزند:

 

    طعم فلز: رادیاتورها از فلز ساخته شده اند که می تواند طعم کمی شور داشته باشد. برخی از گربه ها ممکن است از طعم فلز لذت ببرند و آن را لیس بزنند، درست مانند یک شی فلزی. این مساله به ویژه در گربه هایی که دچار استرس یا افسردگی هستند بیشتر دیده می شود. لیسیدن فلزات می تواند یکی از علایم بیماری OCD (Obssessive Compulsive Disorder) باشد. این بیماری معمولا در گربه های مضطرب یا افسرده دیده میشود که گاهی به صورت فیکس شدن یک رفتار (مثل لیس زدن مداوم اشیا فلزی یا حتی پوست خود گربه دیده میشود و نیازمند درمان می باشد.

    گرما: گربه ها عاشق گرما هستند و رادیاتورها می توانند منبع خوبی برای گرما باشند. لیسیدن رادیاتور ممکن است حس گرمای دلپذیری را روی زبان گربه ایجاد کند.

    راحتی: لیس زدن برای گربه ها یک رفتار آرامش بخش است. می تواند استرس و اضطراب را کاهش دهد و حس آرامش را ایجاد کند. یک گربه ممکن است رادیاتور را به عنوان راهی برای تسکین خود در هنگام احساس اضطراب یا استرس لیس بزند.

دو مورد گرما و راحتی را در نزدیکی رادیاتور ها می توان با استفاده از تخت های مخصوص رادیاتور برای گربه فراهم نمود

برای سفارش این نوع جای خواب شوفاژی یا داریاتوری به اینستاگرام یا واتس آپ (09034443752) کلینیک پیام دهید

    به دنبال رطوبت: گربه ها برای حفظ سلامتی خود نیاز به هیدراتاسیون دارند و ممکن است سطوح را لیس بزنند تا رطوبت بدنشان را حفظ کنند. رادیاتورها ممکن است متراکم یا رطوبت روی خود داشته باشند که می تواند برای یک گربه جذاب باشد.

 

در حالی که لیسیدن رادیاتورها ممکن است برای سلامت گربه مضر نباشد، مهم است که مطمئن شوید که آنها در معرض سطوح داغ قرار نگیرند که می تواند باعث سوختگی یا آسیب شود. اگر متوجه شدید که گربه‌تان در حال لیس زدن بیش از حد یا وسواسی است، بهتر است با دامپزشک خود مشورت کنید تا هرگونه مشکل اساسی سلامتی یا اضطراب را رد کنید.

 

علاوه بر ویزیت حضوری در کلینیک، میتوانید از ویزیت آنلاین کلینیک دامپزشکی دکتر مکرم استفاده کنید

به این منظور در واتس آپ با شماره ۰۹۰۳۴۴۴۳۷۵۲  و یا در اینستاگرام کلینیک دامپزشکی پیام بدید

Instagram: @pet_clinic_drmokaram

دامپزشکی غرب تهران دامپزشک خوب کلینیک دامپزشکی غرب تهران بیمارستان دامپزشکی خوب بیمارستان دامپزشکی غرب تهران بیمارستان دامپزشکی تهران کلینیک دامپزشکی تهران، کلینیک دامپزشکی غرب تهران، کلینیک دامپزشکی جنت آباد، کلینیک  دامپزشکی ستاری