چند روش آسان برای خوراندن قرص به سگ نسخه PDF چاپ ارسال به دوست
نگارش یافته توسط دکتر سارا مکرم   

1- ابتدا یک عدد سوسیس یا خوراکی مخصوص سگ را به قطعاتی که از نظر اندازه مشابه قرص مورد نظر باشند خرد کنید و سپس سوسیس ها را همراه با قرصی که از پوشش خود خارج شده درون یک کیسه نایلونی قرار داده و به مدت 24 ساعت در یخچال قرار دهید. با این کار قرص ها نیز بوی سوسیس خواهند گرفت. سپس در زمانی که معمولا به سگ خود غذا یا تنقلات می دهید با بازی پرتاب کردن و گرفتن تعدادی سوسیس را دانه دانه برای سگ خود پرتاب کنید تا بگیرد. سپس بعد از پرتاب کردن 4 سوسیس و گرفتن آنها توط سگ قرص مورد نظر را نیز مانند سوسیس ها پرتاب کنید و بلافاصله بعد از گرفته شدن قرص، مجدداً برای سگ سوسیس پرت کنید تا بگیرد.

2- روش دیگر برای مزه دار کردن قرص ها این است که قرص را در میان مقداری کره معمولی، کره بادام زمینی و یا پنیر خامه ای (پنیر کیبی و پنیر شهری به دلیل کم نمک بودن مناسب تر هستن) و یا خوراکی های خمیری مخصوص سگ پنهان کرده و مخلوط قرص و خوراکی را روی یک چوب بستنی و یا قاشقی که برای این منظور کنار گذاشته اید قرار داده و اجازه بدهید سگتان بدون اجبار و با میل خودش آن را بخورد. نکته مهم آن است که برخوردی کاملا طبیعی داشته باشید چون سگها به خوبی می توانند به تغییر رفتار و یا استرس شماپی ببرند. چند دقیقه در کنار سگ خود باقی بمانید تا از خورده شدن کامل قرص اطمینان حاصل کنید زیرا برخی سگها یاد می گیرند که قرص را از پنیر خامه ای و .. جدا کرده و نخورند.

3- در صورتی که با این ترفند نیز موق به خوراندن قرص نشدید می بایست با دست قرص را در انتهای زبان (عمق دهان) قرار داده و سپس برای چند ثانیه دهان حیوان را بسته نگه  داشته و گنار گردن او را به آرامی مالش دهید تا آن را ببلعد.

 

تاریخ بروز رسانی ( 21 مرداد 1398 ساعت 08:20 )
 
طراحی سایت طراحی وب وبسایت نرم افزار سفارش مشتری نرم افزار موبایل سامانه انبارداری پورتال سئو برند آماده برند فروشی برند آماده فروشی