آیا سگها و گربه ها نیز توسط پشه گزیده می شوند؟ نسخه PDF چاپ ارسال به دوست
نگارش یافته توسط دکتر سارا مکرم   

حتما تا کنون به این موضوع فکر کرده اید که آیا سگ ها و گربه ها نیز توسط پشه گزیده می شوند یا نه؟

پاسخ این است که بله اغلب حیوانات توسط پشه ها گزیده می شوند و این گزش در برخی از آنها با سرخی کوچکی بر روی پوست و حتی خارش نیز همراه است و در برخی از سگ ها و گربه ها نیز خارش ایجاد نمی شود. سگ ها و گربه هایی که در منزل نگهداری می شوند نیز از گزش پشه ها در امان نیستند.

همچنین تمامی انواع پشه خانگی و به خصوص پشه هایی که در مناطق گرم و مرطوب و یا گرم و خشک به خصوص بعد از بارانهای موسمی دیده می شوند می توانند عامل بیماری کرم قلب را به سگها منتقل کنند. در این مناطق سگ ها می بایست تحت درمان پیشگیرانه برای این بیماری قرار گیرند زیرا این بیماری که توسط پشه های خاصی به سگ ها منتقل می شود برای آنها کشنده است. این مناطق شامل تهران، کرج، شهریار و آذربایجان می باشند.

خوشبختانه این بیماری به انسان منتقل نمی شود ولی بازوها می‌توانند در کودکان و یا افراد مسن کمی مشکل ریوی ایجاد کنند. به همین دلیل کنترل آلودگی در سگها و همچنین مبارزه با پشه ها از اهمیت زیادی برخوردار است.

جهت جلوگیری از ابتلای سگها و نیز کاهش آلودگی یا ریشه کن کردن آلودگی در پشه ها میبایست هر دو تا سه ماه یک بار داروی ضد انگل تزریقی دریافت کنند البته داروی ضد انگل خوراکی حاوی آیورمکتین هم موجود می باشد. سگهای نژاد کولی نباید از این داروها استفاده کنند
 

  تصویر واقعی از قلب سگ حاوی کرم های قلب بالغ که در این مرحله تنها با جراحی و یا داروی ایمیتیساید قابل درمان است

تاریخ بروز رسانی ( 31 تیر 1398 ساعت 20:06 )
 
طراحی سایت طراحی وب وبسایت نرم افزار سفارش مشتری نرم افزار موبایل سامانه انبارداری پورتال سئو برند آماده برند فروشی برند آماده فروشی